Akcja „Szkoła do hymnu”

W sposób niezwykle radosny „skawińska czwórka” rozpoczęła świętowanie narodowych uroczystości.

Zbliżające się Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy XI Wieczornicą Niepodległościową, która odbyła się 7 listopada w godzinach popołudniowych.

Natomiast w piątek 8 listopada przyłączyliśmy się do akcji śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” – „Szkoła do hymnu”.

W naszej szkole hymn odśpiewało około 300 uczniów z kl. I – VIII. Wszyscy ubrani byli w barwy narodowe, z biało-czerwonymi flagami w dłoniach. Dzieciom i młodzieży w śpiewie towarzyszyli nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Po hymnie zaśpiewano także pieśni patriotyczne.

Mamy nadzieję, że akcja wspólnego śpiewania hymnu, będzie kontynuowana w kolejnych latach i przypomni wszystkim nie tylko tekst podniosłej pieśni, ale także pozwoli kształtować w każdym z nas uczucia patriotyczne.