Podsumowanie akcji " warto być dobrym"

Nasza szkoła wraz z 1500 innymi placówkami z całej Polski, w których uczy się blisko 0,5 mln dzieci bierze udział w akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO.

Jest to unikalne i innowacyjne przedsięwzięcie, które łączy w sobie promowanie wśród dzieci dobrych postaw z ciekawym podejściem do fundraisingu na rzecz projektów edukacyjnych w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Chętni do działania uczniowie spełniają zaplanowane przez siebie dobre uczynki w trzech obszarach – ja i świat, ja i społeczność, ja i bliźni. Każdy według własnego pomysłu realizuje dobro, dzieci systematycznie zdają relację przed wychowawcą i koleżeństwem ze swej działalności – opowiadają, co sprawia im radość, co trudność i jak sobie radzą z własnymi słabościami i przeciwnościami podczas działań.

Już niedługo, bo podczas pikniku szkolnego zaplanowanego pod koniec czerwca, pośród uczniów wybranych przez każdą ze społeczności klasowych, w których działają wolontariusze, rozlosowana zostanie nagroda konkursowa, jaką jest rower górki marki Kross, ufundowany przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”.

Wolontariusze- „dopnijcie” Wasze dzieła na „ostatni guzik” , przedstawcie na forum klasy swe działania. Jeszcze miesiąc czasu i FINAŁ!

POWODZENIA w czynieniu dobra…

/RM/