• Odwiedziło nas: 1190324

Spotkanie klas pierwszych z policjantem

19 listopada uczniowie klasy Ia i 1b uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem, który zapoznał ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Rozmawiał z nimi o właściwym zachowaniu w drodze do i ze szkoły. Szczegółowo omówił zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Przypomniał o korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych przy ubraniach lub tornistrach. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, mogące czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Omówił sposoby unikania ich oraz wyjaśnił, jak należy zachować się, gdy dziecko zostanie zaczepione przez obcą osobę. Spotkanie uatrakcyjnił krótkimi filmikami obrazującymi omawiane zagadnienia oraz rytmiczną, łatwo „wpadającą w ucho” piosenką. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie spotkania każde z nich otrzymało od Policjanta odblask na rękę. Dzięki takim spotkaniom, Policjant będzie kojarzył się uczniom z osobą, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.