• Odwiedziło nas: 1190927

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie,  w ramach Programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie, w postaci środków finansowych,  w łącznej wysokości 98100,00 zł.

Pozyskane środki zostały przeznaczone  na zakup wyposażenia potrzebnego w  kształtowaniu i  rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania    o  porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Nowoczesny sprzęt  uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w  ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

O Programie:

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją Programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Cel:

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM  (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) dzięki którym uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywanie w ten sposób praktycznych umiejętności.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i  społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne       w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż  kiedykolwiek wcześniej.

Opis fotografii:

Fot. 1 Zdjęcie przedstawia drzwi klasopracowni oklejone materiałami promocyjnymi Programu Laboratoria Przyszłości

Fot. 2 Na zdjęciu szafy, stół,skrzynki narzędziowe, wiertarka stolowa zakupione ze środków finansowych pozyskanych z Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości

Fot. 3 Zdjęcie przedstawia ręce dziewczyny oklejającej naklejkami zestaw wierteł zakupionych ze środków finansowych Rządowego programu Laboratoria Przyszłości