• Odwiedziło nas: 1191457

Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, podczas którego uczniowie mieli możliwość ubrać się na zielono i świętować odejście zimy. Był to wyjątkowy dzień, gdyż jednocześnie obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i cieszymy się, że uczniom naszej szkoły udało się solidarnie dać wyraz integracji z osobami dotkniętymi Trisomią 21 chromosomu.

Wasze kolorowe skarpety często nie do pary, symbolizujące różnorodność genetyczną, stanowią serdeczny i ciepły wyraz tolerancji i zrozumienia dla wszystkich dotkniętych Zespołem Downa.

Wasza wspaniała postawa i otwarte serce pokazują, że los osób z zaburzeniami genetycznymi nie jest wam obojętny, ale także przypominają nam wszystkim, że pomimo biologicznych i genetycznych barier, wszyscy zasługują na pełnoprawne uczestniczenie w życiu społecznym.

Zapraszamy do galerii poniżej.

Serdecznie dziękujemy,