• Odwiedziło nas: 1191478

I miejsce w etapie wojewódzkim dla Jakuba i Sergiusza

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Europejskim Quizie Finansowym, w którym na etapie wojewódzkim pierwsze miejsce zajął Sergiusz Dulin i Jakub Kasperek z kl. 7b, trzecie miejsce Adam Konka i Michał Jamro z kl. 8a W konkursie brali udział także Patryk Nowak i Patryk Stekla z kl. 7a. Organizatorem konkursu w Polsce jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

Odbyła się już V edycja tego konkursu, którego uczestnikami są uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu finansów jako niezbędnego elementu funkcjonowania młodych ludzi w nowoczesnym społeczeństwie i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Zadaniem uczestników na każdym etapie konkursu jest rozwiązanie testu wiedzy, quiz ma charakter interaktywny odbywa się z wykorzystaniem platformy Testportal i Kahoot!. W rywalizacji liczy się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas jej udzielenia.  Uczniowie przygotowywali się do konkursu studiując materiały udostępnione na stronie organizatora, a także biorąc udział w webinarium. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły odpowiedzialnym za kontakt z organizatorem oraz przygotowanie uczniów była Iwona Pąchalska. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego, a także koordynator konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez organizatora.

Iwona Pąchalska

Opis fotografii:

Zdjęcie przedstawia 7 osób ( 3 kobiety i 4 chłopców) stojących obok siebie. Część z nich trzyma dyplomy konkursowe.