• Odwiedziło nas: 1191511

Read Loud Contest

"Read Loud Contest” po raz kolejny w naszej szkole.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie po raz kolejny zorganizowała i przeprowadziła 12 maja kolejną edycję Gminnego Konkursu Głośnego Czytania w Języku Angielskim „Read Loud Contest”, którego głównym celem było wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania czytaniem w języku angielskim oryginalnych tekstów literackich. Organizatorami przedsięwzięcia były anglistki: Renata Okarmus i Magdalena Popiela-Spólnik.

Zebranych gości, nauczycieli i uczestników spotkania powitała gorąco wicedyrektor szkoły p.Bożena Wrzoszczyk, życząc jednocześnie startującym sukcesów w konkursie.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział aż 23 uczestników z klas IV-VIII – uczniów          z dwunastu szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina.  Uczniowie czytali fragmenty przygotowanych przez siebie tekstów literackich, a  komisja konkursowa oceniała: wyrazistość czytania, płynność, wymowę i intonację oraz interpretację tekstu ( czytanie oddające nastrój i emocje bohatera/bohaterów).   Do jury  zaproszono panią  Krystynę Droździewicz - dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie , p.Elwirę Biel – wicedyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie oraz  nauczycieli anglistów obecnych w dniu konkursu  i wyłonionych w drodze losowania.

Poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki, a laureatami zostali:

I miejsce Aleksandra Apostoł z Katolickiej Szkoły Podstawowej
II miejsce Aleksandra Ostrogórska ze Szkoły Podstawowej w Rzozowie oraz Zuzanna Jaskuła ze Szkoły Podstawowej w Radziszowie,
III miejsce Kamila Tobiasz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie

Jury przyznało również trzy wyróżnienia, które otrzymali:

Wiktor Krawiec ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie
Emilia Korniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie
Marlena Tobiasz z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Każdy z 23 uczestników konkursu otrzymał nagrodę rzeczową, a podziękowania trafiły do rąk nauczycieli opiekunów merytorycznych uczniów. Zwycięzcom, wyróżnionym i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.  Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy za rok!

Opis zdjęcia:

Fotografia przedstawia uczestników konkursu wraz z nauczycielami opiekunami. Za osobami znajduje się tablica z napisem Konkurs Gminny Read Loud oraz dwoma flagami Wielkiej Brytanii. Nad tablicą wisi krzyż oraz godło Polski.