• Odwiedziło nas: 1191415

Warsztaty "Less waste"

W murach naszej szkoły 9 oraz 16 maja w roli prowadzącej warsztaty „Less waste” gościliśmy Panią Martę Tarabuła-Fiertak z Fundacji Aktywna Edukacja. Pod jej czujnym okiem młodzież klas 7 i 8 zastanawiała się nad rosnącym problemem, jaki stanowią odpady. Nasi uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w dyskusję dotyczącą wpływu tworzyw sztucznych na zdrowie i środowisko naturalne, przedstawili swoje pomysły na walkę z plastikiem w życiu codziennym. W grupach dokonywali wyborów konsumenckich, a następnie przekonywali swoich kolegów z klasy, dlaczego wybrane przez nich produkty   są zgodne z ideą „less waste” i przyjaźniejsze dla środowisku. Podczas zajęć wykonali również swoją woskowijkę, będącą ekoalternatywą dla foli spożywczej. Ta nasączona woskiem pszczelim bawełniana ściereczka świetnie sprawdza się jako wielokrotnego użycia opakowanie chleba, kanapek, owoców, warzyw, serów, przekąsek lub przykrycia miseczki czy kubeczka z jedzeniem. Dopasowuje się do kształtu przedmiotu oraz lepi pod wpływem nacisku i ciepła rąk. Jej główny składnik - wosk pszczeli nie tylko chroni przed wilgocią, ale pozwala także na dłuższe utrzymanie świeżości pokarmów, ponieważ  wykazuje działanie antybakteryjne      i konserwujące.

Duże zaangażowanie uczniów, mądre odpowiedzi  podczas zajęć dowodzą, że los Naszej Planety nie jest im obojętny.

Bardzo dziękujemy Pani Marcie za przeprowadzenie warsztatów z dużą starannością, na wysokim poziomie merytorycznym, twórczo oraz z ogromną życzliwością.

Projekt „Less waste” był współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Opis zdjęcia:

Fortografia przedstawia 3 osoby pochylające się nad stołem, na którym leży wykonywana przez nich praca plastyczna. Jedna osoba (dziewczyna) trzyma w ręku żelazko. Za postaciami zawieszone są zielone tablice szkolne.