• Odwiedziło nas: 1191452

Gminny Konkurs Czytelniczy

31 maja 2022r. w naszej szkole po dwuletniej przerwie, odbyła się VIII Edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego „Znamy baśnie Andersena”. Jak zawsze konkurs cieszył się ogromną popularnością i adresowany był do uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

W tegorocznej edycji wzięło udział 24 uczniów z 12  szkół Miasta i Gminy Skawina. Jego celem było m.in. doskonalenie techniki czytania oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem, zainteresowanie uczniów literaturą, sprawdzenie znajomości przeczytanych utworów, podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów, zapewnienie możliwości indywidualnego sukcesu, wdrażanie zdrowej rywalizacji, propagowanie aktywności i kultury czytelniczej.

Wszystkich gości powitała i życzyła udanej zabawy Dyrektor Szkoły - pani mgr Anita Karczewska oraz  Wicedyrektor  Pani Bożena Wrzoszczyk, które na widowni dopingowały wszystkim drużynom. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Małgorzata Pałka i  Jolanta Tarnowska. Miejsce w jurorskiej ławie, która czuwała nad poprawnym przebiegiem i oceniała wszystkie konkurencje zajęły Panie polonistki i Pani ze Szkoły Podstawowej nr 6, wyłoniona w drodze losowania. Reprezentanci szkół zmierzyli się ze sobą w 7 różnorodnych konkurencjach. Wszystkie drużyny wykazały bardzo wysoki poziom, a o ostatecznych wynikach zadecydowała dogrywka pomiędzy trzema drużynami.

Ostatecznie 1. miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Rzozowie, 2.miejsce uczennice Szkoły Podstawowej nr 4, natomiast 3. miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Borku Szlacheckim.

W przerwie, gdy jury odbywało obrady i podliczało punkty reprezentanci zwiedzali naszą szkołę a także zostali ugoszczeni słodki poczęstunkiem. Przybyli goście przeżyli także wiele wrażeń podczas oglądania występu teatralnego pt. „Calineczka”,przygotowanego przez panie M.Pałkę i J.Tarnowską a zaprezentowali  uczniowie kl.I a oraz I b. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, upominkami książkowymi i małymi niespodziankami.

Opis zdjęcia:

Fotografia przedstawia uczennice i uczniów klasy 1 tańczący podczas przedstawienia. Dzieci trzymają w rękach serduszka. Za nimi znajdują się tablice z kolorową dekoracją i napisem: "Znamy baśnie Andersena".