• Odwiedziło nas: 1191406

Piknik Rodzinny

Pierwsza sobota czerwca upłynęła w naszej szkole pod znakiem tańca, muzyki i uśmiechu. Stało się tak za sprawą Pikniku Rodzinnego pod hasłem „Nauczmy się żyć obok siebie…”. Środowisko szkolne i lokalne miało możliwość spotkać się i spędzić miło czas, aby  w popandemicznej rzeczywistości odbudować więzi i na nawo uczyć się żyć obok siebie.

Swoją obecnością zaszczycili nas: wicestarosta Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk, Radny Powiatu Krakowskiego, a zarazem Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Szczypczyk, I zastępca Burmistrza MiG Skawina Witold Grabiec, Radni Rady Miejskiej w Skawinie- Marek Spólnik i Antoni Holik oraz Przewodniczący Osiedla Korabniki Łukasz Martyna.

Wydarzenie rozpoczęli nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie śpiewając piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „Nauczmy się żyć obok siebie”. Piękne słowa tego utworu oraz powitanie przez dyrektor szkoły Anitę Karczewską wprowadziły zgromadzoną publiczność   w pogodny nastrój. Następnie odbyły się liczne pokazy muzyczne i taneczne uczniów naszej szkoły. Zaprezentowane występy miały szeroki wymiar. Były to piosenki, tańce, balet, jazda na rolkach czy gra na instrumentach. Gościem specjalnym była Grupa Street Workout Skawina, demonstrująca widowiskowe ćwiczenia na drążkach, które spotkały się z dużym entuzjazmem wśród odbiorców. Kolejnym popisem była zumba, zaprezentowana przez grupę dziewcząt na co dzień trenującą w Mogilanach pod okiem instruktorki Alicji Ożóg.
Ostatnim elementem programu artystycznego był spektakl przygotowany przez Radę Rodziców, oparty na motywach utworu „Rzepka” Juliana Tuwima. W tym miejscu należy również wspomnieć o konferansjerkach- wicedyrektor Bożenie Wrzoszczyk, nauczycielach Annie Stekli i Joannie Hyrlickiej, które brawurowo przeprowadziły zgromadzoną publiczność przez całą uroczystość. Ciekawym akcentem był Konkurs Rodzinny przygotowany przez Lucynę Bargiel-Łuszcz oraz Annę Dovnar.

Na pikniku można było wziąć udział w loterii fantowej, malowaniu twarzy, degustacji potraw w ramach konkursu „Poznajemy ukraińskie smaki” czy kosztowaniu pysznych słodkości przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło również dań z grilla, zabawy z bańkami czy potyczek w konkurencjach sportowych. W trakcie trwania imprezy była z nami zaprzyjaźniona jednostka OSP Skawina II /Korabniki/, która edukowała najmłodszych. Niewątpliwie najbardziej emocjonującym punktem programu  było losowanie nagród głównych w loterii. Emocje sięgały zenitu, gdyż było ich ponad 150, a wśród nich bardzo atrakcyjne wyjazdy weekendowe, hulajnogi czy tablety.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, dzięki którym to przedsięwzięcie mogło się odbyć. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, uczniom, rodzicom oraz licznym sponsorom. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas zbliżył nas do siebie i pomoże w przyszłości wypełniać słowa cytowanej wcześniej piosenki „Umiemy żyć obok zła, nauczmy się wreszcie żyć obok siebie”.

Opis zdjęcia:

Fotografia przedstawia trzech uczniów przebranych za klauny. Klauny zabawiają dzieci wykonując bańki mydlane. Dookoła znajdują się dzieci i rodzice, którzy rozmawiają ze sobą.