• Odwiedziło nas: 1191504

Tydzień ukraiński w SP 4

W dniach od 30 maja do 3 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się Tydzień Regionalny pod hasłem „Czwórka dla Ukrainy”.

Rozpoczął się on konkursem kulinarnym „Poznajemy ukraińskie smaki” na oryginalną potrawę ukraińską, w którym mogli wziąć udział uczniowie klas 1-8. Opiekunem konkursu została p. Anna Stekla. W skład jury weszli p. Dyrektor Anita Karczewska, p. Wicedyrektor Bożena Wrzoszczyk, p. Anna Stekla i p. Dorota Bojar – nauczyciele szkoły, przedstawiciel uczniów Jakub Jarosz z klasy 8B oraz pani Marta- Ukrainka i zarazem mama jednej z uczennic.

Tło wydarzeń stanowiły gazetki ścienne przygotowane przez uczniów, a traktujące o kulturze ukraińskiej czy ciekawostkach dotyczących tego kraju.

Podsumowaniem Tygodnia Regionalnego był koncert ku chwale Ukrainy, który odbył się 3 czerwca 2022 roku. Pomysłodawcą i wykonawcą tego wydarzenia byli p. Renata Gubała i p. Paweł Żmuda. Tego dnia wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy przyszli ubrani w barwy narodowe Ukrainy. O godzinie 9.00 przybyłych na to niecodzienne wydarzenie przywitała p. Dyrektor Anita Karczewska. Występy rewelacyjnie poprowadzili uczniowie klasy 5A – Gabriela Brożek i Szymon Tobiczyk. Szkolny chór rozpoczął koncert piosenką „Chodź pomaluj mój świat”. Jesteśmy częścią świata i to zostało wyśpiewane w piosenkach „Imagine”, „Tolerancja”, „Dopóki Ziemia kręci się”, „Mamo tyś płakała”, „Ramię w ramię”. Występy uświetnili uczniowie, którzy zaprezentowali  utwory muzyczne na saksofonie – Gabriela Brożek z 5A, Oskar Adamczyk z 4B, Antonina Walczyńska i Aniela Dyrek z 7A, które zagrały na pianinie. W czasie uroczystości Kaja i Marcel Kula zatańczyli przepiękny taniec do jednego z ukraińskich utworów.

Swoje występy zaprezentowali uczniowie z klasy 1B pod czujnym okiem wychowawczyni p. Jolanty Tarnowskiej; uczniowie klasy 2A i 2B z wychowawcami p. Renatą Bieńkowską i p. Martą Słoń oraz uczennice klas 3 z  p. Beatą Muchą.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Zachęcamy do wysłuchania fragmentów nagrań oraz obejrzenia zdjęć z koncertu: Koncert

Opis zdjęcia:

Fotografia przedstawia 6 dziewcząt pośród których siedzi kobieta. Wszystkie ubrane są w białe bluzki, natomiast dziewczęta mają założone niebieskie spódniczki. Głowy uczennic zdobią kwieciste opaski w żółto-niebieskich barwach. Za osobami stoi tablica, na której widnieje napis "Czwórka dla Ukrainy" w języku polski, jak i ukraińskim. Pod napisem przypięte są białe, czerwone, żółte i niebieskie serduszka.