• Odwiedziło nas: 1198806

II miejsce w Gminie w konkursie na zbiórkę makulatury!

Prawie 4 tony makulatury udało się  uzbierać uczniom naszej szkoły. Wynik ten uplasował nas na  II miejscu w konkursie na zbiórkę makulatury zorganizowanym na terenie Gminy Skawina w ramach realizacji zadania "W Gminie Skawina nie próżnują - odpady segregują!" współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję oraz szkolnemu koordynatorowi przedsięwzięcia Pani mgr Joannie Hyrlickiej.

Konkurs miał charakter proekologiczny i edukacyjny, a jego celem było:

• szerzenie wiedzy o prawidłowej gospodarce odpadami komunalnymi - promocja zasad właściwej segregacji odpadów;
  • kształtowanie postaw i budowanie świadomości ekologicznej mieszkańców Gminy Skawina, w tym dzieci i młodzieży;
  • rozpowszechnienie wiedzy na temat wpływu człowieka na środowisko przy jednoczesnym wskazaniu konkretnych działań pokazujących, jak ograniczyć jego negatywny wpływ;
  • promowanie modelu gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zero waste wśród dzieci;
  • zbiórka makulatury w szkołach podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy przynieśli największą ilość makulatury:

Maja i Maksymilian Czopek 640kg

Hania Czochrowska 424 kg

Helena Popek 367 kg

Kacper Kisielewski 349 kg

Wśród klas najlepszy wynik uzyskała klasa 4a, która zebrała 640 kilogramów.

O szczegółach akcji można przeczytać na stronie ineternetowej: