• Odwiedziło nas: 1198632

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie w środę 26 października 2022 r. zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Miało to miejsce w trakcie uroczystości „Pasowanie na ucznia”, którą rozpoczęła dyrektor szkoły Bożena Wrzoszczyk. Powitała przybyłych gości oraz złożyła życzenia bohaterom dzisiejszego dnia oraz ich rodzicom. Głos zabrał również Pierwszy Zastępca Burmistrza Witold Grabiec, który wskazał na znaczenie ceremonii ślubowania w życiu młodego człowieka.

To był wyjątkowy dzień. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z radością w sercach i z ogromnym przejęciem zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Jego motywem przewodnim była postać Stanisława Wyspiańskiego- patrona szkoły, w rolę którego wcielił się Michał Burzyński uczeń klasy 8b. Uroczystość prowadziła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego- Julia Nazim, uczennica klasy 8a. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły śpiewali piosenki, recytowali wierszyki, zagrali na instrumentach perkusyjnych utwór J. Strauss’a „Polka-Tritsch-Tratsch” oraz zaprezentowali wyjątkowy, patriotyczny układ taneczny z flagami.

Świadkami tego wydarzenia byli rodzice, wychowawcy oraz wyjątkowi goście: wiceburmistrz Witold Grabiec, Radny Rady Miejskiej w Skawinie- Antoni Holik, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Krystyna Droździewicz, Przewodniczący Rady Rodziców- Rafał Szczypczyk i zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Jacek Baran oraz skarbnik  Ilona Szklarska.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów,

podczas którego uczniowie z dumą powtarzali następujące słowa przysięgi:

Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły i klasy.

Będę uczył się dobrze, służył pomocą słabszym.

Postawą swoją będę sprawiać radość rodzicom i wychowawcom,

by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka”.

Po ślubowaniu uczniów klasy 1a i 1b w imieniu rodziców pierwszoklasistów ślubowanie złożyła pani Bernadetta Mazur, a następnie wychowawczynie klas pierwszych- pani Agnieszka Siata i Beata Mucha.

Następnie kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły Bożena Wrzoszczyk, a wicedyrektor Lucyna Bargiel-Łuszcz wręczyła uczniom pamiątkowe Dyplomy i legitymacje szkolne.

Bohaterowie uroczystości otrzymali także upominki przygotowane przez rodziców.

Uwieńczeniem uroczystości był tort ufundowany przez Radę Rodziców oraz wiele innych słodkości przygotowanych przez rodziców pierwszoklasistów.

Zapewne dzień pasowania na ucznia pozostanie na długo w pamięci każdego pierwszoklasisty, bo takich chwil nie sposób zapomnieć!