• Odwiedziło nas: 1192386

Sukces Igora z klasy 8a!

Wielki sukces naszego ucznia!

Z wielką przyjemnością i ogromną satysfakcją chcemy poinformować, że uczeń klasy 8a Igor Wcisło zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Oczarowani Fizyką”, zorganizowanym przez Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk. Zadanie uczestników konkursu polegało na wcieleniu się w rolę naukowca i stworzeniu filmu przedstawiającego ciekawe zagadnienie fizyczne wraz z omówieniem go. Komisja Konkursowa miała nie lada zadanie, gdyż na konkurs wpłynęła ogromna ilość prac. Zaprezentowane przez Igora doświadczenie „Dźwięk można nie tylko usłyszeć ale i zobaczyć” oraz wyjaśnienie na czym polega zjawisko rozchodzenia się fal akustycznych w szkle i wodzie zachwyciło Tuzy fizycznego świata nauk i zaowocowało uzyskaniem przez naszego ucznia tytułu laureata konkursu. Igor pokazał nam, że fizyka to piękna nauka, którą można zrozumieć i pokochać. Igor wielkie Brawa dla Ciebie!!! JESTEŚMY DUMNI!!!

Doświadczenie Igora można obejrzeć pod linkiem: