• Odwiedziło nas: 1203209

UŚMIECH ZA UŚMIECH – jak nie poddać się przemocy. Światowy Dzień bez Przemocy pod znakiem uśmiechu.

Światowy Dzień Bez Przemocy przeżywaliśmy w szkole pod hasłem: SZKOLNY DZIEŃ UŚMIECHU.

Dlaczego? Otóż uśmiechając się, mamy pozytywne myśli; mniej się złościmy. Za pozytywnymi myślami idą także dobre czyny, a o to chodzi w walce z przemocą – najlepszą na nią bronią – jest dobrze czynić. A to zaczynamy od uśmiechu. Dlatego wolontariusze Szkolnej Rady Wolontariatu wraz z koordynatorami przygotowali setki naklejek z uśmiechniętymi buźkami, które zostały rozdane każdemu w szkole, kto uśmiechał się promieniście. Przygotowali także krótką refleksję, którą przedstawili przez szkolny radiowęzeł. Została utworzona specjalna dekoracja na ten dzień, która równocześnie stała się tłem do pamiątkowych fotografii. Każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie z uśmiechem. Zadbali o to wolontariusze. Oczywiście – uśmiechnięci. Nie zabrakło także poważniejszego akcentu – uczniowie zastanawiali się, jaką radę można dać sprawcy przemocy, aby więcej do niej nie dochodziło. Także przemyśleli, co może i powinien zrobić świadek przemocy oraz w jaki sposób udzielić wsparcia ofierze przemocy. Swoje rozważania zapisywali na specjalnie do tego celu wywieszonych na korytarzu kartach.

To był bardzo dobry dzień w szkole; mamy nadzieję, że jego przesłanie KEEP SMILING – będzie nam towarzyszyło w każdym dniu.