• Odwiedziło nas: 1203251

„Wobec Ojczyzny i Szkoły, wobec Mamy i Taty - Przyrzekamy”

25 października 2017 roku o godzinie 16.30 w naszej szkole  odbyło niezwykle ważne wydarzenie dla całej szkolnej społeczności. Tego dnia uczniów klas 1a i 1b przyjęto w poczet ośmioklasowej Szkoły Podstawowej nr 4  im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie. Uroczystość ślubowania i pasowania na pierwszoklasistę rozpoczęła się powitaniem rodziców, uczniów, a także zaproszonych gości przez Panią Dyrektor Anitę Karczewską. Ceremonię uświetnili swoją obecnością przyjaciele i sympatycy szkoły: Antoni Holik-przewodniczący Rady Osiedla KORBNIKI, Ewa Tarnopolska i Stanisław Cinal-reprezentujący Towarzystwo Przyjaciół Skawiny, Z-ca Naczelnika OSP Skawina II – Mateusz Smaciarz oraz Dh. Agnieszka Smaciarz, a także Prezydium RR reprezentowane przez Rafała Szczypczyka, Dorotę Ożóg i Agatę Czopek.

Najmłodsi artyści pod ptoskliwym okiem swoich wychowawczyń: Renaty Bieńkowskiej i Anny Sechman; przygotowali występ, podczas którego zaprezentowali wspaniałe umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Motywem przewodnim wystąpienia było zamieszanie wśród szkolnych duszków, które nie chciały zgodzić się na przyjęcie nowych uczniów do  szkoły. Dopiero po  wykonaniu przez dzieci kilku wymagających zadań, duszki zgodziły się, aby pierwszaki  zostały pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Dzieci zaimponowały sympatycznym zjawom talentami tanecznymi, śpiewaczymi, a także zdolnością rozwiązywania zagadek i wiedzą na temat Patrona Skawińskiej „Czwórki”– Stanisława Wyspiańskiego.

Po zakończonej ogromnymi brawami części artystycznej, pierwszoklasiści w kolorowych biretach na głowach, w podniosłej atmosferze złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły. Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie: przyboczne Nikola Jamróz i Weronika Pałka oraz chorąży Jakub Pałka. Prowadzące Gabrysia Stochel, Iga Wróblewska oraz Klaudia Klimek odczytały akt ślubowania, a uczniowie z przejęciem powtarzali jego słowa. Kolejno swoje przyrzeczenie złożyli również rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Wszyscy zgodnie zobowiązali się pamiętać, iż dziecko jest unikalnym skarbem, w którym należy doceniać to, co najlepsze i pamiętać, że każdy ma prawo uczyć się na błędach.

Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając  kolejno ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Pierwszoklasiści po słowach „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie” obiecali uczynić wszystko, by być dobrymi i odpowiedzialnymi uczniami.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji oraz upominków przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Na ręce dyrektor szkoły trafiły kwiaty i słowa podziękowań od wdzięcznych rodziców klas pierwszych oraz od Prezydium Rady Rodziców. Po uroczystości dzieci oraz zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek.

Dzień Ślubowania na długo pozostanie w pamięci pierwszaków. Wszystkim nowo przyjętym uczniom SP 4 w Skawinie życzymy wielu sukcesów. Pragniemy, aby czas spędzony w szkole był dla nich okresem pełnym radości, a wiedza zdobywana w jej murach przyswajana była z przyjemnością i łatwością.