• Odwiedziło nas: 1203251

Jesteś tutaj: Start / start / Podróż w Kosmos :))

Podróż w Kosmos :))

Stanąć na Księżycu, zobaczyć z bliska sąsiadujące z Ziemią planety- to marzenie wielu z Nas. Namiastką takiej kosmicznej wyprawy dla uczniów naszej szkoły stała się niezwykła lekcja astronomii , która odbyła się w  piątek 27.11.2017 r. w zorganizowanym w szkole Mobilnym Planetarium. Tego dnia w sali gimnastycznej  pojawił się ogromny namiot w którym wszyscy uczniowie mogli odbyć wirtualną podróż w najdalsze zakątki Wszechświata. Podczas pokazu w mobilnym planetarium uczniowie wraz z bohaterami filmu mogli przenieść się na wszystkie planety Układu Słonecznego. Każdy uczestnik tej kosmicznej wyprawy mógł poznać dokładnie charakterystyczną budowę każdej z planet, jej wielkość, położenie względem słońca i poznać wiele ciekawostek na ich temat. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądali ruchome obrazy nad swoimi głowami i stawali się odkrywcami kosmosu. Przekazywane w tak atrakcyjny sposób treści ,nie tylko pobudzały wyobraźnię  uczniów, ale przede wszystkim poszerzały ich wiedzę o otaczającym nas Wszechświecie.  Ta  niecodzienna lekcja astronomii  zachęciła  wszystkich  do odkrywania  i poznania innych tajemnic kosmosu.