• Odwiedziło nas: 1203268

Nowoczesne boisko przy naszej szkole już otwarte!

Piękny, słoneczny piątek 12 października 2018 roku był dla uczniów i pracowników naszej szkoły dniem szczególnym. W obecności zaproszonych gości, uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły zostało otwarte nowe, bezpieczne boisko. Poświęcenia nowoczesnej, barwnej nawierzchni dokonał ksiądz Jarosław Januszewski ze Zgromadzenia Sług Miłości - Guanellianów. Po części oficjalnej, w ramach rozgrzania publiczności w układzie tanecznym wystąpili uczniowie klas 4 wraz z Klaudią Żurek nauczycielką w-f. Energetyczny taniec ożywił niemal wszystkich uczniów szkoły zgromadzonych wokół boiska. Emocjonującym wydarzeniem były mecze siatkówki: rodzice kontra nauczyciele oraz uczniowie kontra nauczyciele. Wszystkie drużyny zaprezentowały się wspaniale i każda była zwycięzcą, gdyż dobra zabawa i zdrowy duch rywalizacji są najważniejsze.

Przedsięwzięcie, jakim było unowocześnienie boiska przy SP4, zostało zrealizowane dzięki funduszom Budżetu Obywatelskiego Gminy Skawina na rok 2018.

W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji powstania nowoczesnej infrastruktury sportowej w Korabnikach:

- Łukaszowi Martynie- wnioskodawcy Projektu Budżetu Obywatelskiego;

- Antoniemu Holikowi- Przewodniczącemu Osiedla nr 5 Korabniki oraz całemu Zarządowi Osiedla

- Wojciechowi Mackiewiczowi- Kierownikowi Wydziału GK UMiG w Skawinie

- Zbigniewowi Piętakowi- Inspektorowi Wydziału GK UMiG w Skawinie;

- Strażakom z OSP Skawina II Korabniki;

- Zgromadzeniu Sług Miłości Guanellianie,

- firmie: Jolanta Łopata Firma Handlowo Usługowa Rotoprofil

- niezastąpionej Radzie Rodziców SP4 w Skawinie

- mieszkańcom Miasta i Gminy Skawina oddającym swój głos na nasz projekt.

W trakcie otwarcia słowa serdecznego podziękowania wraz z bukietem pięknych kwiatów na ręce Anity Karczewskiej dyrektor szkoły złożył Antoni Holik, dziękując za wkład osobisty i zaangażowanie w realizację projektu.

Bardzo cieszymy się, że wchodząc w nowy rok szkolny mamy do dyspozycji nowoczesne, a przede wszystkim bezpieczne boisko. Wierzymy, że maksyma świętego Jana Boskokiedy boisko pełne, diabeł nie ma szans”- przytoczona przez burmistrza Norberta Rzepisko, będzie odzwierciedleniem boiska przy naszej szkole, na którym radość z uprawiania sportu będzie udziałem uczniów naszej szkoły, a także mieszkańców Korabnik i Gminy Skawina.Tym samym bardzo prosimy wszystkich użytkowników nowego obiektu o bezpieczną zabawę
i rywalizację. Dzięki temu nasze boisko będzie służyło wszystkim długo i bezpiecznie.

Prosimy o przestrzeganie zasad korzystania z nawierzchni poliuretanowej, które przedstawiamy poniżej:

- Boisko powinno być przeznaczone wyłącznie do zajęć sportowych.

- Zabrania się ustawiania na nawierzchni przedmiotów wywierających duży nacisk (ławki, krzesła itp.).

- Zabrania się jazdy na rolkach, rowerach, deskorolkach i innym sprzęcie.

- Korzystając z boiska należy używać odpowiedniego obuwia na gładkiej podeszwie oraz sprzętu sportowego. Zabrania się używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach, kolcach itp.

- Malowanie linii na nawierzchni jest zabronione.