• Odwiedziło nas: 1203262

Z chemią na wesoło- warsztaty chemiczne w klasach drugich.

25 października w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z Szalonymi Naukowcami. Ten dzień dla uczniów klas drugich okazał się ogromnym wyzwaniem jak i wspaniałą zabawą. Wszystko zaczęło się już z samego rana, na pierwszych lekcjach okazało się, że jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w Laboratorium Szalonego Chemika. Już wtedy na twarzach młodych odkrywców widać było gotowość do odkrywania świata i poznawania różnych praw natury.

Animatorki z Laboratorium Młodego Chemika ChemicAl World w twórczy sposób pobudziły wszystkich uczestników do kreatywności, dociekliwości, zaangażowały wszystkie młode umysły do odkrywania świata! Uczniowie dowiedzieli się, jak to jest z tą bagietką, czy ona jest tylko do jedzenia? A cylinder może być tylko zakładany na głowę? Wraz z poznawaniem zestawu laboratoryjnego drugoklasiści stopniowo zamieniali się w prawdziwych chemików – każdy uczeń został wyposażony w fartuszek, okulary, rękawiczki i probówki, tak, aby sami mogli wykonać bezpieczne i proste doświadczenia. Podczas zajęć nie zabrakło kolorowych wybuchów, eksplozji wulkanów, a bohater główny – suchy lód, dostarczył niezapomnianych wrażeń!

Uczestnictwo w tych zajęciach dla wszystkich drugoklasistów było wspaniałą przygodą, tak szalony i pełen emocji dzień w naszej szkole zostanie zapamiętany na długo, po takim spotkaniu cała grupa poczuła chemię do chemii!