• Odwiedziło nas: 1203221

Akcje czytelnicze- Dzień Głosnego Czytania w naszej szkole

Nasza szkoła bierze udział w akcji czytelniczej i konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Pasję do czytania trzeba zaszczepić od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

W ramach akcji wspólnie z nauczycielami i starszymi kolegami dzieci odkrywają fascynujący świat literatury. 9 października odchodziliśmy Szkolny Dzień Głośnego Czytania, w czasie którego Pani Dyrektor, nauczyciele bibliotekarze oraz uczniowie klasy ósmej czytali młodszym. Inspiracją do przygody z literaturą i wzięcia udziału w konkursie stały się opowieści z książki R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

Każdy uczeń klasy I-III otrzymał też mini-album motywacyjny, w którym za pomocą naklejek udokumentuje, że czyta również w domu – przynajmniej przez 10 minut każdego dnia.

Na kolejnym etapie konkursu dzieci wykonają różnorodne prace dotyczące dalszych losów bohaterów książki:

Klasy I narysują swoje historie

Klasy II stworzą komiksy

Klasy III napiszą krótkie historie i je zilustrują.

Autorzy nagrodzonych prac zdobędą gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki. Fundatorem nagród jest siec sklepów Biedronka. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19.11.2018

Czytaj codziennie.