• Odwiedziło nas: 1203274

Wielka Lekcja Ekologii w Tauron Arena w Krakowie

W październiku uczniowie klasy Va i Vc zostali zaproszeni na wyjątkową lekcję ekologii do Tauron Areny w Krakowie. Sam pomysł był bardzo zachęcający do udziału, biorąc pod uwagę fakt, iż nasza szkoła to Eko Szkoła. Proekologiczne projekty realizowane w mieście Kraków, zachęcają do takich działań również w naszej Skawinie.

Organizatorzy przygotowali oraz zaprezentowali wiele atrakcji dla dzieci w celu przybliżenia im ekologicznych przedsięwzięć i odpowiedzieli na wiele nurtujących pytań jak poniżej:

-Dlaczego w Krakowie można pić wodę z kranu?

-Jak mądrze segregować odpady?

-Jakie rośliny pochłaniają smog?

-Dlaczego nowoczesne ekologiczne autobusy powinny zastąpić stare ?

To tylko niektóre z pytań, na które można było uzyskać odpowiedzi od organizatorów. Jak zawsze dla dzieci najbardziej atrakcyjne były konkursy, zagadki oraz zabawy związane z ekologią. Prym w przygotowaniu wielu ciekawych wiodło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Ogród Botaniczny UJ oraz sama Tauron Arena – Agencja Rozwoju Miasta, która przygotowała smaczną niespodziankę (ekologiczne jabłka), gry i zabawy np. czteroliniowy tor samochodowy zasilany energo-rowerem oraz rośliny antysmogowe.

Przede wszystkim dla chłopców największymi atrakcjami były:

-nowoczesne samochody do utrzymania czystości w mieście,

-nowe i zabytkowe autobusy z MPK,

-radiowozy ze Straży Miejskiej ,Policji i Straży Pożarnej,

Natomiast dziewczęta interesowały się:

-ekologiczną żywnością, kosmetykami,

-malowaniem twarzy, rąk,

-eko-rolnictwem,

-antysmogowymi roślinami-które były rozdawane każdemu uczestnikowi.

Pierwszą lekcję ekologii otworzył Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Z wycieczki uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, zdobyli i poszerzyli swoje ekologiczne wiadomości, które mogą wykorzystać na co dzień w swoich domach. Rośliny antysmogowe zostały przekazane do sal lekcyjnych w naszej szkole.