• Odwiedziło nas: 1194931

Ślubowanie klas pierwszych X 2018 r.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku 25 października dzieci prezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Uroczystość prowadziły uczennice kl. VI a Gabrysia Stochel i Zuzia Wójciak, które powitały zaproszonych gości, Dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Anita Karczewska wraz z zaproszonymi gośćmi dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz zaprezentowanie swoich umiejętności muzycznych. Po zakończonej prezentacji sympatyczni krasnale Koszałek i Biedronek, w tej roli uczniowie klasy VII b Michał Ptaszyński i Michał Janek, potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty”. W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności. Następnie wychowawczynie rozdały uczniom pierwsze legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy oraz niespodziankę w postaci statuetki „mądrej sowy”. Niespodziankę swoim pociechom sprawili Rodzice pierwszoklasistów, którzy przygotowali słodki poczęstunek w postaci wspaniałych i pysznych tortów. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski. Na ręce pani Dyrektor Anity Karczewskiej oraz pań wychowawczyń klas pierwszych- pani Małgorzaty Pałki oraz pani Jolanty Tarnowskiej przedstawiciele Rodziców złożyli podziękowania za wkład pracy włożony w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i wycisnęły niejedną łzę z oczu bliskich. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: http://www.sp4skawina.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,143,145