• Odwiedziło nas: 1194755

„Sięgnij po książkę – książka czeka!”

Książka nas uczy, książka cieszy,
czasem zadziwi
nas niemało
albo po prostu tak rozśmieszy,
jakby się dobry żart słyszało (…)”

Fragmentem wiersza Hanny Łochockiej uczniowie klas 2 rozpoczęli spotkanie czytelnicze, które zostało zorganizowane dla uczniów klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego. Uczniowie klasy 2a oraz 2b pod opieką wychowawczyń zaaranżowali spotkanie czytelnicze, które zostało podzielone na trzy części. W pierwszej części odbyło się krótkie przedstawienie, które miało na celu zachęcić uczniów klas młodszych to częstszego odwiedzania szkolnej biblioteki i sięgania po różne, ciekawe, inspirujące książki. Recytacja wierszy przeplatana była śpiewem piosenek o tematyce czytelniczej oraz krótkimi scenkami, prezentującymi różne książki oraz spotkanie bibliotekarki z uczennicą, która wkroczyła w magiczny świat książek i ich różnych bohaterów.

W drugiej części Dyrektor Szkoły, pani Anita Karczewska przywitała panią Ewa Stadtmüller, autorkę książek dla dzieci, która na swoim kącie ma już ponad sto opowiadań, bajek, wierszy, zagadek, różnych opracowań legend i baśni skierowanych ku najmłodszym czytelnikom. Pani Ewa Stadtmüller w sposób ciekawy i inspirujący wprowadziła uczniów w świat legend polskich. Uczniowie wykazali bardzo duże zainteresowanie, pokazali ogromną wiedzą, znali mnóstwo baśni i legend, bez trudu rozpoznali bohaterów legend krakowskich. W trzeciej części uczniowie mieli okazję poprosić naszego gościa o autograf, a nawet spersonalizowaną dedykację. Samodzielny wybór i zakup książki wzbudził w uczniach wielkie aspiracje, krótka indywidualna rozmowa z panią Ewa Stadtmüller zainspirowała uczniów do samodzielnego sięgania po książki, wiele osób nie może doczekać się już kolejnych warsztatów czytelniczych, by móc dowiedzieć się o nowych przygodach bohaterów opowiadań zaproszonego gościa.

Spotkanie czytelnicze i udział wszystkich uczniów w warsztatach, wzbudziło wśród zebranych wiele fascynacji i zaciekawienia światem książek. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą traktowali książki jak dobrego przyjaciela, z którym można wyruszyć w niesamowitą podróż pełną przygód.