• Odwiedziło nas: 1194949

Bajkowy dzień już za nami

W dniu 23 listopada odbyły się w naszej szkole obchody „Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek”. Z tej okazji, uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego brały udział w konkursach związanych z tematyką bajek. Polegały one m.in. na odgadywaniu tytułów bajek po przeczytaniu zagadek i cytatów, losowaniu charakterystycznych przedmiotów, układaniu bajkowych puzzli, przebieraniu grochu z fasolą na czas, a także rzucaniu do celu w postać złej czarownicy. W konkursie pojawiła się również konkurencja polegająca na odgadywaniu tytułów znanych piosenek z bajek. Każda klasa uczestnicząca w konkurencjach otrzymała słodką nagrodę. W prowadzeniu konkurencji, oprócz wychowawców ze świetlicy, uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Na ten dzień wiele dzieci przebrało się w piękne, bajkowe stroje, za co otrzymali drobny upominek.

Dodatkowo w tym dniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny p.t. „Moja ulubiona postać z bajki”. W związku z tym, że temat konkursu był dzieciom bardzo bliski, chętnie brali w nim udział, a prace były niezwykle twórcze i kolorowe. W konkursie brało udział 87 uczniów z kl. 1-3 i Oddziału Przedszkolnego. Nagrodzono upominkiem każde dziecko, które brało udział w konkursie, a 8 dzieci otrzymało nagrodę i dyplom.

Dzięki tym obchodom dzieci miały możliwość przeżyć „bajkowy” dzień i brać udział w ciekawych konkursach, które przede wszystkim były wesołą zabawą.

I.Pąchalska, P. Zwierz, E.Paluchowska