• Odwiedziło nas: 1191610

Rodzinne Kolędowanie 2019

W styczniowy wieczór 2019 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II- Korabniki po raz szósty odbyło się „Rodzinne kolędowanie”. Hasłem przewodnim tej uroczystości były słowa „ W kolędowy czas…” a ideą, podtrzymywanie świątecznych tradycji oraz integracja uczniów z rodzicami ze wspólnotą szkolną.

Jak w poprzednim roku całą uroczystość przygotowały i poprowadziły pani Renata Bieńkowska i pani Jolanta Tarnowska. Kolędowanie rozpoczął występ prowadzących pań, które zaśpiewały pastorałkę „Zawieja, zawierucha” oraz uczniów z kl. I a i II a, którzy zaprezentowali krótką scenkę bożonarodzeniową. Wszystkich zgromadzonych gości ciepło i serdecznie powitała pani dyrektor Anita Karczewska. Jednak główną atrakcję wieczoru stanowiły występy uczniów wraz z rodzicami i rodzeństwem, którzy wprowadzili zgromadzonych w świąteczny nastrój. Wśród chętnych rodzin znalazły się rodziny Państwa Czechów, Nowaków, Brożków, Kulów, Kalisiów . Wzruszenie towarzyszące występującym rodzinom udzieliło się wszystkim obecnym. Kolejnym wykonawcom towarzyszyły brawa, a tremę zastępowała radość wspólnego kolędowania. Zaangażowanie, zwłaszcza najmłodszych uczniów, zostało nagrodzone gromkimi brawami. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości. Całości dopełniał oryginalny  wystrój sali. Do wspólnego kolędowania włączyły się również nauczyciele i pracownicy „Czwórki”, które na zakończenie odśpiewały pastorałkę „ Gore gwiazda Jezusowi”. Nad oprawą muzyczną całej uroczystości czuwał pan Paweł Żmuda. Wieczór uświetnił również występ Rodziny Strażaków i przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, którzy również zaprezentowali swoje zdolności wokalne. Wszyscy wykonawcy zostali obdarowani „słodkim upominkiem”, a prowadzące zaprosiły do wspólnego kolędowania za rok! W tym miejscu dziękujemy Strażakom z OSP Skawina II Korabniki za gościnne przyjęcie w progach remizy.