• Odwiedziło nas: 1191587

Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole w dniach 11-15 marca 2019 roku

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego będą trwały aż 5 dni! Spośród zaproponowanych form świętowania z pewnością każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.

1. Prezentacja prac literackich uczniów (wiersze, opowiadania) na sztalugach na I piętrze. Napisany przez siebie utwór, podpisany imieniem lub pseudonimem, należy przynieść w wersji drukowanej do biblioteki szkolnej.

1. Akcja „Czytamy, nie biegamy”:

Wariant 1: w 1 wybrany dzień będzie można spędzić przerwy w jednej z sal lekcyjnych pod opieką nauczyciela i poznać nowości wydawnicze. Fragmenty literatury polskiej dla dzieci / młodzieży czytać będą na głos nauczyciele – poloniści.

Wariant 2: w 1 wybrany dzień na przerwach będzie można skorzystać z możliwości cichego, indywidualnego czytania na przerwach. Mile widziana np. własna poduszka do siedzenia. W tym dniu pragniemy całą energię skierować na czytanie książek swoich lub wypożyczonych w bibliotece szkolnej.

1. W każdej klasie odbędzie się lekcja języka polskiego poświęcona naszemu językowi, jego zawiłościom, ciekawostkom itp.

2. W bibliotece otwarta zostanie wystawa książek dotyczących szeroko pojmowanego języka polskiego (pisowni, frazeologii itp.).

ZAPRASZAMY!