• Odwiedziło nas: 1191558

SIĘGNIJ NIEBA Z „CZWÓRKĄ”

Czy jest możliwe połączenie drewnianych i metalowych odpadów w taki sposób, by powstały figurki niepowtarzalnych robotów, robocików? Otóż TAK. Dowiedli tego uczniowie naszej szkoły uczestniczący w warsztatach prowadzonych przez Tatę uczennic – Pana Adama Szklarka. Akcja przeprowadzana była pod nazwą Mr Robot. Przygotowano wspólnie 14 figurek, które po rozprowadzeniu przyniosły dochód aż 820 zł! Autorów tego sukcesu bardzo ucieszyła zebrana kwota, gdyż zasiliła konto fundacji Sięgnij Nieba. Dzięki naszej pracy i zebranym pieniążkom przyczyniliśmy się do budowy studni w Afryce. Niesamowitym akcentem było przesłane nam przez Pana Adama zdjęcie wprost z Afryki. Mogliśmy poznać tych, którym pomogliśmy. Dzieci z wioski trzymając logo naszej szkoły – machają z uśmiechem. Czujemy, że pozdrawiają nas z wdzięcznością. To dla nas wielka radość, że mogliśmy pomóc choć jednej wiosce w dostępie do czystej wody.

Cytując za Fundacją :

Fundacja Sięgnij NIEBA dodał(a) nowe zdjęcia (14).

11 stycznia ·

Mr Robot for Africa :)
Na warsztatach stolarskich, w szkole podstawowej nr 4 im. S. Wyspiańskiego w Skawinie, klasa 5C i Mr Robot zbudowali 14 super robotów. Otrzymaną ze sprzedaży swoich prac kwotę 820 zł dzieci przekazały na rzecz Fundacji Sięgnij NIEBA na budowę studni w miejscowości Tiaré w Burkina Faso. Gorąco dziękujemy dzieciom, darczyńcom i Adamowi Szklarkowi - organizatorowi warsztatów

Oraz raport ze strony fundacji na facebook

"Drodzy Darczyńcy - dzielimy się z Wami zdarzeniami, które przejdą do historii. Po 5-godzinnym odwiercie w granicie na głębokość 100 metrów (!) okazało się, że nie dotarliśmy do wody, która miała się znajdować w pęknięciach szczelin skalnych. Musieliśmy szybko wznawiać poszukiwania aby zbudować studnię dla 4000 osób. Dzień następny również napawał nas grozą, bo na 60 metrach nadal nie było wody. W końcu jednak ją odnaleźliśmy! Woda wytrysnęła na 70 metrach. Na szczęście wszystko zakończyło się wspaniale. Przesyłamy Wam pierwsze zdjęcia z "planu".

Jeszcze raz dziękujemy Wam za pomoc bliźnim w potrzebie."