• Odwiedziło nas: 1191539

Jak obchodziliśmy 21 marca 2019 roku?

Kolorowo od stóp do głów – tak obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia pamiętaliśmy także o Światowym Dniu Wody i Międzynarodowym Dniu Osób z Zespołem Downa. Uczniowie wzięli udział w konkursie, którego kategoriami były przebranie klasy w wylosowanym kolorze i ułożenie związanego z nim hasła, prezentacja wiosennego stroju i fryzury, ubranie różnokolorowych, niepasujących do siebie skarpet, udział w interaktywnej krzyżówce dla młodszych i w quizie dla starszych. Wszystkie klasy uczestniczyły w prelekcji, podczas której można było się dowiedzieć lub utrwalić wiedzę dotyczącą problematyki zasobów wody na świecie oraz pracy organizacji wspierających kraje borykające się z kryzysem wodnym. Działania te były również realizacją na terenie naszej szkoły akcji Polskiej Akcji Humanitarnej „Studnia dla Południa”.

Zaprezentowane treści wykorzystane były podczas krzyżówki i quizu w których, mierzyli swoje siły reprezentanci klas. Na podium znalazła się klasa IVa i VIa (I miejsce – dzień bez pytania), klasa Va (II miejsce – dzień bez zadania domowego), klasa IVb (III miejsce – dzień bez zadania domowego). Każdy uczeń został obdarowany słodką niespodzianką.

Obchody podzielone były na dwa dni, co pozwoliło nam dłużej cieszyć się kolorową aurą, jaką sprawiały wiosenne stroje i fryzury oraz kolorowe skarpety, które znalazły się na nogach nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. W imieniu organizatorów obchodów – Pauliny Zwierz i Doroty Gucy, serdeczne podziękowania za wsparcie Samorządowi Uczniowskiemu. Żywimy nadzieję, że te dni na długo pozwolą nam napawać się pozytywną energią i optymizmem.