• Odwiedziło nas: 1191661

Dzień Ziemi w naszej szkole.

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 15 maja.

Tego dnia wszyscy uczniowie klas 0 - IIII do szkoły przyszli ubrani na zielono. Świętowanie rozpoczęło się piosenkami wykonanymi przez uczniów klasy 2B oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Kolejnym punktem wspólnego spotkania był turniej ekologiczny, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich oddziałów. Uczniowie musieli poradzić sobie z zagadkami i różnymi zadaniami z zakresu ekologii, niektóre z nich okazały się trudne, ale uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przyrody i potrzeby dbania o całe nasze środowisko. Wśród różnych zadań nie zabrakło wesołych zabaw ruchowych. Dzieci dzielnie walczyły o zdobycie punktów, kibice głośno wspierali przedstawicieli swoich klas, a na zakończenie rozdano drobne upominki.

Oprócz wspólnych zabaw, uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ekologicznym – Recyklingowa Fabryka Zabawek. Uczniowie wykazali się kreatywnością, na szkolną wystawę dostarczono mnóstwo ciekawych prac; pojawiły się roboty, lalki, samochody, zwierzęta, a to wszystko wykonane z butelek, puszek, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów!

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli we wszystkich zmaganiach konkursowych i wykazali się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

Beata Mucha

Iwona Pąchalska