• Odwiedziło nas: 1193190

I miejsce Michała Ptaszyńskiego w XII Gminnej Olimpiadzie Języka Angielskiego

23 maja 2019 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Skawinie odbyła się gala finałowa, na której wręczono nagrody i dyplomy uczestnikom XII Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego. Do finałowych zmagań, które odbyły się 21 lutego zakwalifikowało się 41 uczniów ze szkół w naszej gminie. Czworo uczniów reprezentowało naszą szkołę: Michał Paszyński i Filip Gonet –z klasy VIIB oraz Aleksandra Ziarko i Wojciech Sroka –z klasy VIIA. Poziom konkursu, jak co roku, był bardzo wysoki. Sprawdzano nie tylko zasób leksykalno-gramatyczny, ale również zakres wiedzy dotyczący świąt w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Komisja konkursowa przyznała 12 wyróżnień. Następnie ogłoszono nazwiska zdobywców miejsc na podium. Wśród nagrodzonych uczniów I miejsce na podium zajął Michał Ptaszyński - uczeń naszej szkoły. Na koniec zgromadzeni uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie „Celebration”, które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.

Gratulujemy Michałowi i Państwu Rodzicom!