• Odwiedziło nas: 1191669

English is fun!- DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 0-3

W dniu 12 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego dla klas 0-III, pod hasłem English is Fun! Wydarzenie to miało na celu podsumowanie pracy uczniów w kończącym się roku szkolnym oraz umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojej wiedzy i umiejętności.

Program uroczystości był bardzo urozmaicony. Na powitanie wszystkich zgromadzonych uczniowie z klasy II b zaśpiewali piosenkę Hello!, a uczniowie z klasy IV b zaprezentowali się w krótkiej inscenizacji Lost in London, w której przekonali wszystkich, że warto uczyć się języka angielskiego. Następnie rozpoczął się konkurs językowy, w którym udział wzięły trzyosobowe zespoły reprezentujące wszystkie klasy. Zmagały się one z pytaniami sprawdzającymi ich znajomość języka angielskiego, ale największym wyzwaniem były dla nich pytania z wiedzy ogólnej o Wielkiej Brytanii. Ile lat ma Królowa Brytyjska? Jaka waluta obowiązuje w Wielkiej Brytanii? Co Brytyjczycy piją o piątej po południu?Okazało się, że nasi uczniowie świetnie sobie poradzili i pojedynek pomiędzy klasami był bardzo wyrównany. Konieczna okazała się dogrywka, która polegała na złożeniu z kawałków flagi brytyjskiej. Konkurencja ta była na czas, wywołała więc wiele emocji i żywy doping widowni. W rezultacie wyłoniono trzy zwycięskie drużyny – zaszczytne pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z klasy I b, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy III, natomiast na trzecim miejscu znalazła się klasa II b.

W trakcie trwania konkursu wszystkie klasy zaprezentowały znane piosenki angielskie – klasa „0” zaśpiewała wielki hit Baby Shark, klasa I a odganiała deszcz utworem Rain, Rain Go Away, klasa I b wyrażała różne emocje w piosence If You're Happy, klasa II a przedstawiła nam pomieszczenia w domu w Rooms of the House Song, a klasa III liczyła palce u rąk i nóg w piosence How many fingers?

Wszyscy uczestnicy Dnia Języka Angielskiego zostali nagrodzeni drobnym słodkim upominkiem, a zwycięskie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor Anita Karczewska. Na zakończenie wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali i zatańczyli wspólnie piosenkę Head, Shoulders, Knees and Toes. Wszyscy wspaniale się bawili, a wspomnienia z tego wydarzenia zostaną z nami na długo.

Magdalena Popiela-Spólnik

Klaudia Żurek