• Odwiedziło nas: 1193749

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł w sobotę, dlatego w naszej szkole obchodziliśmy go w środę 2 października. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom, tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

Wśród zalet głośnego czytania należy wspomnieć choćby kilka: rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć i koncentrację, a przede wszystkim wprowadza w ciekawy świat literatury. We wspólnym czytaniu dla klas 1, 2 i 3 wzięli udział uczniowie klasy 8b: Dominika Bularz, Veronika Kania, Marta Kurowska, Justyna Marchewka, Zuzanna Ciesielczyk, Zuzanna Walczak, Lila Pławecka, Izabela Suder, Weronika Wink, Michał Ptaszyński, Michał Janek wraz z nauczycielami Panią Dyrektor Anitą Karczewską, Panią Wicedyrektor Bożeną Wrzoszczyk i Panią Barbarą Leśniewską-Hundlą oraz nauczycielem bibliotekarzem Honoratą Liszką. Dzieci chętnie słuchały ciekawych opowieści, a na zakończenie spotkania otrzymały albumy motywacyjne, które będą dokumentować postępy w czytaniu oraz pozwolą wyrobić w dziecku nawyk czytania.