• Odwiedziło nas: 1202706

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień nie był przypadkową datą, bo to właśnie w listopadzie przypada rocznica powstania tej najsympatyczniejszej maskotki. Misiowe postacie towarzyszą dzieciom już od najmłodszych lat, wszyscy znają Kubusia Puchatka, Misia Uszatka czy Misia Paddingtona. Tego dnia w naszej szkole nie mogło zabraknąć głównych bohaterów swojego święta! Podczas wspólnego świętowania, na sali gimnastycznej z uczniami klas I-III zasiedli wyjątkowi goście; był Kubuś Puchatek, były pandy, były niedźwiadki polarne, były misie duże i małe, kolorowe i jednobarwne.

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się powitaniem wszystkich zebranych uczniów i ich maskotek przez Panią Dyrektor Szkoły Anitę Karczewską i Panią Wicedyrektor Bożenę Wrzoszczyk. Następnie wszystkich uczestników zabawy powitały klasy 3a i 3b. Uczniowie klas III wykonali piosenki, zatańczyli i zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki na spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmuller. Pani Ewa, autorka bajek i opowiadań dla dzieci wprowadziła uczniów w magiczny świat baśni, zaprezentowała swoje utwory, przypomniała uczniom bajki, w których główną rolę odgrywa niedźwiadek, opowiedziała legendy, a na koniec zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnego tańca do niedźwiadkowej piosenki. W drugiej części naszego świętowania odbyły się gry i zabawy, wszystkie związane z naszymi kochanymi pluszakami! Reprezentanci poszczególnych klas musieli zmagać się z przeróżnymi konkurencjami; przekładanie żelkowych misiów, układanie puzzli, odgadywanie tytułów bajek. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tymi zagadkami i zadaniami.

Podsumowaniem naszego szkolnego świętowania było wręczenie dla wszystkich klas młodszych pamiątkowych dyplomów oraz słodkich upominków. Dodatkowo rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś”, a zwycięzców wyłonił nasz wyjątkowy gość – pani Ewa Stadtmuller.

Dziękujemy wszystkim uczniom klas I-III za wspólną zabawę, zwycięzcom konkursu gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się, aby móc wspólnie bawić się i świętować!

Renata Bieńkowska

Iwona Pąchalska