• Odwiedziło nas: 1202776

Czas andrzejkowych wróżb w SP 4

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy oraz kultywowania ciekawych obrzędów ludowych. W naszej szkole uczniowie oprócz tradycyjnych atrakcji związanych z tym zwyczajem takich, jak wróżby oraz dyskoteka, mieli możliwość uczestniczenia w pokazie „chemicznej magii”.

W dniach 27 oraz 28 listopada odbyły się w naszej szkole zabawy andrzejkowe. W tym szczególnym czasie nie mogło zabraknąć wróżb. Z tej okazji jedna z sal naszej szkoły zamieniła się w „salę wróżb”, a uczniowie należący do Samorządu Uczniowie oraz uczniowie klasy 4a przeobrazili się na ten moment we wróżki i magików. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał szczęścia w kartach oraz czarodziejskim worku. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Kolejną z atrakcji, która na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci, był pokaz chemicznej magii, który zaprezentowała p.Joanna Hyrlicka, przy współpracy uczniów z klas 7a i 8a. Było to spektakularne widowisko, w czasie którego uczniowie zobaczyli m.in. bańki mydlane, którymi można odbijać, „czarnego diabła”, „świecący żelek”, „piankę do golenia dla słonia”, fajerwerki oraz wiele innych efektowych sztuczek, które przybliżyły dzieciom tajniki chemicznych doświadczeń.

Mamy nadzieję, że tegoroczny andrzejkowy czas na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, a przepowiedziana przyszłość spełni się w tych najbardziej pozytywnych aspektach.