• Odwiedziło nas: 1202776

Mikołajkowe atrakcje...

Dzień 6 grudniato jeden z bardziej wyczekiwanych dni w roku przez dzieci. To właśnie wtedy przychodzi św. Mikołaj, który zgodnie z tradycją pozostawia prezenty pod poduszką lub w wełnianej skarpecie. W naszej szkole z okazji tego święta, uczniowie z klasy 2a i 2b pod opieką p.M. Pałki i p.J.Tarnowskiej przygotowali dla dzieci z klas I - III przedstawienie mikołajkowe pt. „ Opowieść o Świętym Mikołaju”.

Celem przedstawienia było przybliżenie dzieciom sylwetki tej niezwykłej osoby. Mikołaj to grudniowy gość, który do swojej pracy przygotowuje się przez cały rok. Pomagają mu w tym skrzaty i elfy. Przebrane w piękne stroje opowiadały między innymi o listach, które dzieci piszą do św. Mikołaja. Jeden z takich listów odczytała Maja. Dziecko prosi w nim o lalę, ale pamięta także o innych dzieciach. Pragnie, aby Mikołaj sprawił, by były szczęśliwe. Listy dostarczał Mikołajowi listonosz, w rolę którego wcielił się Kamil . Nie zabrakło też diabła i anioła, których rolę odegrały: Zosia i Basia z kl.2b. Przedstawienie ubarwiły wiersze recytowane przez dzieci z kl.2a i 2b oraz piosenki o św. Mikołaju, przy których wszyscy świetnie się bawili. Ponieważ św. Mikołaj kojarzy się z nadchodzącymi świętami, nie zabrakło też piosenek o tematyce świątecznej, które śpiewali uczniowie ubrani w stroje galowe i czapki mikołajowe. Nie zapomniano też o świątecznej aranżacji sali. Scenę ozdabiał zimowy krajobraz, Mikołaj z reniferami, prezenty i zabawki.

Całemu przedstawieniu przyglądał się św. Mikołaj. Był bardzo zmęczony, ale wystarczyło mu jeszcze sił na krótką rozmowę ze wszystkimi zgromadzonymi w sali. Aktorzy zaśpiewali Mikołajowi piosenki, zatańczyli do utworów: „Jingle bells” oraz „Merry Christmas”. Miłym akcentem była piosenka „Kochany św. Mikołaju” zaśpiewana przez Julię z kl.2b, której akompaniowała na gitarze p.D.Pachel.

Po wspólnym spotkaniu uczniowie otrzymali prezenty od św. Mikołaja. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi. Obiecali, że będą grzeczni, a nasz gość pożegnał się słowami: Do zobaczenia za rok! Czy nas odwiedzi? Zobaczymy!