• Odwiedziło nas: 1193208

„RODZINNY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK”

16 stycznia 2020r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II- Korabniki po raz siódmy odbył się „Rodzinny koncert kolęd i pastorałek”. Hasłem przewodnim tej uroczystości były słowa: „Przychodzi Jezus na świat..” a ideą, podtrzymywanie świątecznych tradycji oraz integracja uczniów z rodzicami ze wspólnotą szkolną. Jak w poprzednich latach całą uroczystość poprowadziły p.Renata Bieńkowska i p.Jolanta Tarnowska. Kolędowanie rozpoczął występ uczennic z kl.IIb i IIIa, które zaprezentowały krótką scenkę bożonarodzeniową oraz zaśpiewały i zagrały na instrumentach pastorałkę „W kolędowy czas”. Jednak główną atrakcję wieczoru stanowiły występy uczniów wraz z rodzicami i rodzeństwem, którzy wprowadzili zgromadzonych w świąteczny nastrój. Wśród chętnych rodzin znalazły się rodziny Państwa Nowaków, Wrzałków, Brożków, Kalisiów, Ziętarskich, rodzina kl.5b, rodzina kl.7a. Gościnnie wystąpili przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, Skawińskiego Stowarzyszenia Klubu Seniora „Seniorek” oraz rodzina Strażaków. Wzruszenie towarzyszące występującym rodzinom, udzieliło się wszystkim obecnym. Kolejnym wykonawcom towarzyszyły brawa, a tremę zastępowała radość wspólnego kolędowania. Zaangażowanie, zwłaszcza najmłodszych uczniów, zostało nagrodzone gromkimi brawami. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości. Całości dopełniał oryginalny  wystrój sali, który przygotowały panie prowadzące koncert. Do wspólnego kolędowania włączyły się również nauczycielki „Czwórki” wraz z paniami Dyrektor i wicedyrektor, które na zakończenie odśpiewały pastorałkę „ Od serca do ucha”.

Na zakończenie uroczystości wszyscy wykonawcy zostali obdarowani „słodkim upominkiem”. Mamy nadzieję, że wspólny wieczór kolędowania pozostanie w naszej pamięci na długo!