• Odwiedziło nas: 1193238

Szkolne jasełka

W ostatni dzień przedświąteczny 20 grudnia, tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbywają się klasowe Wigilie. W atmosferę świąteczną wprowadzają nas nie tylko pięknie ozdobione stoły, odświętne ubrania, pachnące potrawy, śpiewane kolędy, ale również Jasełka, które jest nam dane obejrzeć w tym dniu.

W tym roku klasa 7a wraz z p.Dorotą Pachel i p.Anną Dovnar - wychowawcą tej klasy, opracowały scenariusz do opowieści Charlesa Dickensa i przygotowały przedstawienie pt: „Opowieść wigilijna.” Uczniowie świetnie zagrali swoje role: skąpego Scrooga, który odmienia swoje życie pod wpływem pojawiających się duchów. Zjawy wprowadziły na scenę uczucie grozy, lęku, ale również dawały wiele do myślenia, nie tylko dla głównej postaci, którą zagrał Igor Dusak. Opowieść ta miała skłonić do refleksji wszystkich zgromadzonych – dużych i małych, którzy z wielką uwagą, i w skupieniu śledzili losy bohaterów.

Sztukę urozmaicił taniec uczennic z klasy 5a - Anielki Dyrek i Antoniny Walczyńskiej. Piękny śpiew Oliwii Odziomek z klasy 8a dopełnił całości. Uczniowie i nauczyciele nagrodzili gromkimi brawami młodych artystów.

Uroczystość zakończyliśmy wspólnym śpiewem kolęd i złożeniem życzeń świątecznych przez Dyrekcję szkoły.

Dorota Pachel