• Odwiedziło nas: 1202991

Profilaktyka zakażenia koronawirusem

Szanowni Państwo Rodzice!
W związku z prowadzoną akcją profilaktyczną związaną z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem Nauczyciele włączają się do niej poprzez :

1/ prowadzenie codziennych pogadanek z uczniami dot. przestrzegania podstawowych zasad higieny w tym częstego, prawidłowego mycia rąk zgodnie z instrukcjami dostępnymi w toaletach i w pomieszczeniach szkoły. Ochrony twarzy w przypadku kaszlu lub kataru.
2/ uświadomienie uczniom samokontroli stanu zdrowia, w tym temperatury ciała i symptomów choroby, które należy zgłaszać rodzicom i nauczycielom.
3/ przekazywanie informacji dot. braku możliwości zakażenia koronowirusem w przypadku braku kontaktu z osobą zakażoną
4/ powstrzymywanie się od wykonywania pracy w przypadku nasilenia objawów chorobowych.

Jednocześnie zwracam się z prośbą do Państwa Rodziców o monitorowanie stanu zdrowia Dzieci i przypominaniu o obowiązujących zasadach higieny. W przypadku powrotu z miejsc występowania zakażenia koronawirusem i objawów grypopodobnych u dziecka, należy bezzwłocznie zgłosić ten fakt w stacji sanitarno – epidemiologicznej oraz zgłosić się na oddział zakaźny.
W przypadku wątpliwości MEN rekomenduje infolinię Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590 /czynny całą dobę/
Informacje dostępne są również na stronach Głównego inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz UMiG Skawina.
Anita Karczewska dyrektor SP 4 w Skawinie

Poniżej w załącznikach informacje o profilaktyce grypy sezonowej.