• Odwiedziło nas: 1193279

Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach?

Codzienność niejednokrotnie niesie ze sobą potrzebę stawienia czoła wyzwaniom życiowym. Jednym z nich jest na chwilę obecną nauka akceptacji nowej rzeczywistości, jaką jest pandemia. Naprzeciw tym wyzwaniom wyszło Centrum Wspierania Rodzin w Skawinie, które za pośrednictwem Centrum Pozytywnej Edukacjiprzekazało materiały do pracy z dzieckiem, młodzieżą czy każdą osobą znajdująca się w poczuciu lęku, zagrożenia, bezradności, frustracji.

Zachęcamy do skorzystania z materiałów przygotowanych przez pedagoga oraz CWR Skawina. Materiały CWR/ Centrum Pozytywnej Edukacji- stanowią również kilkuminutowe ćwiczenia, które pomogą lepiej przyswoić omawiane treści. Zachęcamy Państwa Rodziców jak i Uczniów do korzystania z w/w. Ćwiczenia są dostosowane dla młodszych uczniów – do 9 r.ż lecz z prezentacji może skorzystać każdy zainteresowany.

Zalety zaproponowanych ćwiczeń:

• ich realizacja zajmuje nie więcej niż 10 minut

• są skoncentrowane na takich tematach jak:

• rozmawianie o uczuciach,

• utrzymywanie więzi,

• radzenie sobie ze zmianami, zmartwieniami i trudnościami,

• relaks i odpoczynek,

• są dostosowane do potrzeb dzieci w wieku 5-9 lat, ale też łatwe do adaptacji dla innych grup wiekowych są łatwe do zrealizowania.