• Odwiedziło nas: 1193223

Tytuł najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie

Tradycją naszej szkoły jest przyznawanie tytułu„Absolwenta Roku” najlepszym uczniom kończącym szkołę.

Powołany zespół ds. nagród dla uczniów kończących szkołę podstawową w składzie; p.B.Wrzoszczyk, p.R,Gubała, p.R,Mlostek zapoznał się i przeanalizował 5 wniosków dotyczących przyznania tytułu „Absolwenta Roku”. Wnioski zostały złożone przez p.A.Romka - wychowawcę kl.8a oraz p.B.Jelonek - wychowawcę kl.8b.

Aby otrzymać tytuł Absolwenta należało spełnić odpowiednie kryteria, min.

• Uzyskać na koniec kl.7 i 8 średnią ocen na świadectwie co najmniej 5,25 i otrzymać ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą

• Zakwalifikować się co najmniej do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty lub zdobyć 1-3 miejsca w gminnych konkursach przedmiotowych lub zdobyć 1-3 miejsce w konkursach sportowych na szczeblu powiatowym.

Zespół stwierdził, że wszystkie złożone wnioski spełniały wymogi formalne do przyznania uczniom tytułu „Absolwenta Roku”.

Tytuł „Absolwenta Roku” 2019/20 otrzymali:

• Aleksandra Ziarko – uczennica kl.8a

Śr. ocen kl.7a – 5,64, kl.8a – 6,0. Oceny z zachowania kl.7a,8a – wzorowe. Szczególne osiągnięcia: III m. w powiatowych drużynowych zawodach pływackich, II m. w powiatowych zawodach pływackich w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

• Michał Janek – uczeń kl.8b

Śr, ocen kl.7b – 5,64, kl.8b – 6,0. Oceny z zachowania kl.7b,8b – wzorowe. Szczególne osiągnięcia: Małopolski Konkurs Matematyczny- etap wojewódzki, Małopolski Konkurs Geograficzny – etap rejonowy, Laureat Biblijnego Konkursu Tematycznego.

• Marta Kurowska – uczennica kl.8b

Śr. ocen kl.7b – 5,28, kl.8b – 5,64. Oceny z zachowania kl.7b,8b – wzorowe. Szczególne osiągnięcia: Małopolski Konkurs Matematyczny – finalista, Olimpiada Matematyczna Juniorów – finalista, III m. w powiatowych zawodach mini siatkówki.

• Liliana Pławecka – uczennica kl.8b

Śr. ocen kl.7b – 5,28, kl.8b – 5,78. Oceny z zachowania kl.7b,8b – wzorowe. Szczególne osiągnięcia: Małopolski Konkurs Języka Polskiego – finalista.

• Michał Ptaszyński – uczeń kl.8b

Śr. ocen kl.7b – 5,64, kl.8b – 6,0. Oceny z zachowania kl.7b,8b – wzorowe. Szczególne osiągnięcia: Małopolski Konkurs Języka Angielskiego – finalista, Małopolski Konkurs Geograficzny – etap rejonowy, I m. w Ogólnopolskim Konkursie „Olimpus”, II m. w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego.

Tegorocznym Absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie edukacyjnym.