• Odwiedziło nas: 1193657

Konkursy organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną

Nauczyciel bibliotekarz wraz z nauczycielem plastyki serdecznie zapraszają do udziału w konkursach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną
w Skawinie.

Pierwszy konkurs skierowany jest przede wszystkim do osób, które posiadają zdolności plastyczne i bogatą wyobraźnię! Każdy z nas ma swojego ulubionego bohatera, którego uwielbia i podziwia. A co jeśli moglibyście pokazać go w całkiem nowej odsłonie? Dajemy Wam taką możliwość! Prace wraz z załącznikami należy dostarczyć do 25 października 2020 roku do biblioteki szkolnej (nauczyciel bibliotekarz przekaże je następnie do organizatora konkursu czyli do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie).

ZASADY KONKURSU
Waszym zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać bohatera fantastycznego, w oparciu o literaturę polską i obcą. Praca ma uwzględniać cechy charakterystyczne bohatera. Należy ją wykonać w formie rysunku lub malunku, w jednej z następujących technik plastycznych:
kredki, pastele, farby (dowolny rodzaj), tempera, pisaki, grafika, węgiel rysunkowy.

Pracę należy wykonać w formacie A3, w orientacji poziomej lub pionowej. Do konkursu mogą zostać zgłoszone jedynie te prace, które nie zostały uprzednio zgłoszone do innego konkursu. Praca plastyczna musi być wykonana samodzielnie (o czym informuje metryczka naklejona na odwrocie). Jeden uczestnik może oddać tylko jedną pracę, która następnie będzie oceniana przez specjalnie utworzoną komisję.

Szczegółowy Regulamin konkursu do pobrania poniżej.

UWAGA! Do pracy należy dołączyć wypełnione drukowanymi literami:

– kartę zgłoszenia

– zgodę rodzica/opiekuna prawnego na uczestnictwo dziecka w Konkursie

– oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem Konkursu

– zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

– I kategoria: klasy I – IV szkół podstawowych,

– II kategoria: klasy V – VIII szkół podstawowych,

– III młodzież szkół ponadpodstawowych.

Nagrody otrzymają uczestnicy z każdej kategorii wiekowej, zajmujący pierwsze, drugie lub trzecie miejsce.

Zespołowy Konkurs Literacko-Filmowy

Drugi konkurs skierowany jest do (maksymalnie) pięcioosobowych grup, które swoją kreatywność zaprezentują poprzez nagranie zwiastuna do wybranej przez siebie powieści – wcześniej niezekranizowanej! Chcielibyście poczuć się jak Joe Wright albo Andrzej Wajda? Móc zdecydować o tym, jak mają wyglądać i zachowywać się bohaterowie ukochanej powieści? Weźcie udział w naszym konkursie! Prace należy dostarczyć do: 31 października 2020 r. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.

ZASADY KONKURSU

Należy nagrać, jednym z wymienionych urządzeń cyfrowych (kamera video, aparat fotograficzny, telefon komórkowy) zwiastun, który będzie Waszą wizją powieści, widzianej okiem kamery. Zwiastun filmowy, przygotowany przez zespół (w skład którego mogą wchodzić osoby w różnym wieku) wybiera opiekuna – osobę pełnoletnią, która w imieniu zespołu zgłasza pracę do konkursu. Jedna osoba może zgłosić tylko jeden zwiastun! Nagranie nie może przekraczać 3 minut, a ewentualnie wykorzystana muzyka musi być zgodna z zasadami prawa autorskiego.

Gotowe nagranie zapisujemy na płycie DVD lub pendrivie w formacie MP4 lub MOV, następnie dostarczamy do Biblioteki Głównej w Skawinie na podany adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, 32-050 Skawina,
ul. Sikorskiego 18
z dopiskiem PREMIERA. Pliki można również wysyłać na maila: biblioteka.glowna@biblioteka-skawina.pl, po ówczesnym dodaniu pliku na stronę: https://wetransfer.com/.

UWAGA! Do pracy należy dołączyć wypełnione drukowanymi literami:

– kartę zgłoszenia

– zgodę rodzica/opiekuna prawnego na uczestnictwo dziecka w Konkursie

– oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem Konkursu

– zgodę na przetwarzanie danych osobowych

NAGRODY

Laureaci konkursu zostaną wybrani przez specjalnie utworzoną komisję, która po obradach wyłoni trzech zwycięzców. Nagrodami dla Laureatów są nagrody rzeczowe
o wartości:

I stopnia – 300 zł

II stopnia – 250 zł

III stopnia – 200 zł

Zachęcamy wszystkich Czytelników do wzięcia udziału w konkursach! Jesteśmy pewni, że Wasza kreatywność jest ogromna i zapewni nam dawkę niezapomnianych wrażeń! W końcu książki są skarbnicą wiedzy i świetnym materiałem pobudzającym wyobraźnię.

Dla uczestników przewidziane uwagi pozytywne, oceny celujące z plastyki oraz dla najlepszych nagrody niespodzianki.

Serdecznie zapraszamy,

Anna Stekla