• Odwiedziło nas: 1192559

Warsztaty profilaktyczne „Portale społecznościowe a zachowania ryzykowne”

Portale społecznościowe a zachowania ryzykowne” – wspomagamy uczniów w wirtualnym świecie.

W dniu 3 listopada nasi uczniowie klas starszych -od klas czwartych po klasy ósme – brali udział w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez firmę: Katarzyna Kudyba – Centrum Szkoleń Profilaktycznych „EDUKATOR” w Krakowie przy współpracy z UMiG Skawina.

Warsztaty przeprowadzone były drogą on-line a ich tematyka dotyczyła portali społecznościowych oraz zachowań ryzykownych mogących wypłynąć z niewłaściwego ich używania. Pani Kudyba w profesjonalny sposób ukazała uczniom bogactwo tej części Internetu przy równoczesnym zwróceniu uwagi na poszanowanie ludzkiej osoby, prawa oraz niebezpieczeństw, których należy unikać. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy w razie trudnych sytuacji w Internecie.

Uczniowie bardzo żywo reagowali na ukazywane treści, chętnie zadawali pytania oraz dzielili się swoim doświadczeniem z prowadząca. Temat okazał się dla nich ważny i aktualny.