• Odwiedziło nas: 1193776

Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Tegoroczna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na realizację wielu działań, które przeprowadza biblioteka szkolna. Na szczęście udało się zrealizować jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki czyli Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy 1a i 1b. Odbyło się to 28.01.2021 roku. Uczniowie bardzo entuzjastycznie uczestniczyli w zajęciach, na których poruszaliśmy temat książek i czytania. Dzieci zapoznały się regulaminem biblioteki oraz obejrzały ciekawy filmik "Dobre maniery w bibliotece"przygotowany w ramach projektu "Mała książka - wielki człowiek", realizowanego przez Instytut Książki.  Dzięki temu projektowi otrzymali również Wyprawkę Czytelniczą , w skład której weszły książka „Pierwsze abecadło” oraz broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.  W obecności pani dyrektor Anity Karczewskiej, wychowacy pani Agnieszki Suder oraz nauczyciela bibliotekarza pani Anny Stekli ślubowali szanować książki i wzorowo wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie udali się do biblioteki aby samodzielnie wypożyczyć wybrane książeczki.