• Odwiedziło nas: 1191774

Ruszamy z akcją przedświątecznej pomocy

Szanowni Państwo
Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w akcję przedświątecznej pomocy. Wspomagamy następujące instytucje niosące pomoc innym:

I. KOMU POMAGAMY:
1. Jadłodajnia dla ubogich w Skawinie
Adres – Skawina ul Kilińskiego 1a

2. Centrum Administracyjne nr 1 w Krakowie – centrum skupiające 5 placówek:
1) Placówka opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizacyjnego przy ul. Sobieskiego 10/5 w Krakowie Tel. 12 423 32 73
2) Placówka opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizacyjnego przy ul. Zyblikiewicza 5/111 w Krakowie Tel.12 421 14 25
3) Placówka opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizacyjnego przy ul. Św. Teresy 16/7 w Krakowie Tel.12 623 70 20
4) Placówka opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizacyjnego przy ul. Piłsudskiego 9/5 w Krakowie Tel.12 421 31 57
5) Placówka opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizacyjnego przy ul. Św. Gertrudy 2/3 w Krakowie Tel. 12 422 50 11
II. JAK POMAGAMY:
Potrzeby podopiecznych Jadłodajni dla ubogich:
- konserwy (mięsne, rybne)
- makaron, mąka; ryż; olej, cukier
- słodycze typu cukierki, czekoladki itp

Potrzeby dzieci z Domów Dziecka, to przede wszystkim (oprócz miłości):
- ciuchy dla nastolatków; fajne, mogą być noszone ale nie zniszczone;
-słodycze (nie otrzymują słodkości z półek sklepowych – jest im w kuchni pieczone ciacho, ale wiadomo, że to co jedzą inni też nęci )
- przybory szkolne (długopisy, kredki, przyrządy geometryczne; pisaki, zeszyty, notesy itp)
Wyżej wymienione produkty przynosimy do szkoły (przy wejściu przygotowane podpisane pudła) do dnia 30 MARCA. Proszę poinformować wychowawców klas o aktywności dziecka – wpis uwagi pozytywnej.

III. ZASADY POMOCY
Pierwsza zasada – działania konsultujemy z Rodzicami – dostosowujemy się do zasad anty – covidowych panujących w domu.
Druga zasada – działamy z zachowaniem wszelkich wytycznych bezpieczeństwa -Dystans, Dezynfekcja, Maseczka

Pozdrawiamy serdecznie

Renata Mlostek/Alicja Krzypkowska