• Odwiedziło nas: 1193598

Konkurs wiedzy ekologicznej „Bądź Eko”.

W dniu 30 kwietnia 2021 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy ekologicznej pt. „Bądź Eko”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Głównym celem konkursu było: podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, dostrzeganie zależności między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem, kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska oraz propagowanie wiedzy przyrodniczej.

W trakcie konkursu uczniowie musieli zmierzyć się różnego rodzaju zadaniami wśród których były: pytania otwarte, krzyżówka, rebusy, łamigłówka oraz quiz ekologiczny. Zadania dotyczyły segregacji, recyklingu, wiedzy o zagrożeniach ze strony człowieka dla naszego środowiska, ochrony przyrody. Autorką wszystkich zadań konkursowych była organizatorka tego konkursu- nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani mgr Beata Mucha.

W konkursie wzięło udział łącznie 38 uczniów. Wykonując poprawnie wszystkie zadania konkursowe uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 28 punktów.

Najlepiej zadania konkursowe rozwiązało 3 uczniów, którzy zajęli  następujące miejsca

w konkursie:

I miejsce – Piotr Sikora z klasy 3 A                     ( 28 punktów),

II miejsce – Kamil Ożóg z klasy 3 A                    (27,5 p.)

III miejsce- Kamila Gajdosz z klasy 3 B            (26,5 p.)

Zdobywcy I,II, III miejsca w nagrodę za wysoki poziom wiedzy z zakresu ekologii

i ochrony środowiska otrzymali dyplomy i nagrody książkowe sfinansowane przez Radę Rodziców SP nr 4 a pozostali uczestnicy słodki upominek.

Ogromne gratulacje należą się zwycięzcom konkursu a wszystkim uczniom klas trzecich podziękowania  za wzięcie udziału w konkursie wiedzy ekologicznej „Bądź Eko”. Bardzo dziękuję także wychowawczyniom klas trzecich za pomoc w przeprowadzeniu  konkursu oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla dzieci.

Organizatorka konkursu

Beata Mucha