• Odwiedziło nas: 1203488

III tura Plenerowych Akcji Edukacyjnych.

14 września w naszej szkole została przeprowadzona akcja edukacyjna w związku z rozpoczęciem III tury (ostatniej) Plenerowych Akcji Edukacyjnych (w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz niskiej emisji) na terenie Miasta i Gminy Skawina.

Akcje edukacyjne odbywają się w ramach szerszego projektu -„Redukcja niskiej emisji na terenie Gminy Skawina”, a wykonawcą jest Konsorcjum - Fundacja Klaster Czyste Powietrze oraz Instytut Zrównoważonej Energii „Miękinia”. I tura akcji plenerowych rozpoczęła się we wrześniu 2020 r. /u nas w szkole w październiku 2020r/.

Uczestnikami tegorocznej edycji warsztatów byli uczniowie kl.3a,3b,4a,5a,7c wraz z wychowawcami. W trakcie wykładów odbyły się pokazy i prezentacje. Uczniowie zapoznali się m.in. z różnicami w spalaniu paliw (węgiel, pellet, paliwa gazowe), działaniem pompy ciepła typu powietrze-powietrze, działaniem układu fotowoltaicznego, kolektora solarnego. Prelegentami spotkania były osoby z bogatym doświadczeniem w tematyce związanej z konwencjonalnymi i odnawialnymi źródłami energii, wspierane przez studentów krakowskich uczelni.