• Odwiedziło nas: 1203563

Wędrowcy z klas 7 na pienińskim szlaku

"Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Gminy Skawina"

Środa, czwartek i piątek w minionym tygodniu były dla kl. 7b i 7c niezwykle ekscytujące. W dniach 6-8 października uczniowie wyjechali na trzydniową wycieczkę w Pieniny. Na każdym kroku towarzyszyły im piękne pienińskie krajobrazy z niezwykle urokliwą jesienną pogodą w tle. Pierwszego dnia wędrowcy odwiedzili rodzinny dom ks. Józefa Tischnera. Obejrzeli także stary kościółek w Dębnie z XIV w. wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Podziwiali również krajobrazy przełomu rzeki Białki. Wdrapali się na wzgórze, na którym położone są ruiny zamku w Czorsztynie. Drugi dzień był zdecydowanie „wodny”. Po zwiedzeniu zamku w Niedzicy, uczestnicy spacerowali po Zaporze Czorsztyńskiej poznając przyczyny jej powstania. Następnie udali się do Sromowców, aby spłynąć Dunajcem do Szczawnicy. To był długi dwugodzinny spływ, w trakcie którego podziwiali przepiękne widoki przełomu Dunajca i słuchali żartów flisaków. Na chwilę przenieśli się w góry, na Palenicę, na którą wjechali wyciągiem krzesełkowym. Na koniec dnia został im rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. W ostatnim dniu uczniowie wyszli w góry, do Wąwozu Homole. Niestety, mgła uniemożliwiła im podziwianie pięknych widoków Pienin. Zmęczeni, ale i pełni wrażeń wędrowcy wrócili po południu do domu. To była udana wyprawa w Pieniny!

Opis grafiki: zdjęcie 0222
Uczniowie klas 7 na zamku w Niedzicy, w tle Jezioro Czorsztyńskie.