• Odwiedziło nas: 1203383

Góra Grosza

Wielka zbiórka monet „Góra Grosza”

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, nasza szkoła przyłącza się do wielkiej akcji pt. „Góra Grosza”, podczas której zbierane są drobne monety. Celem zbiórki jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Samorząd Uczniowski chciałby zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w tym wspólnym przedsięwzięciu dla dobra tych najbardziej potrzebujących. Wierzymy, że poprzez takie działania nawet niewielka pomoc przyczyni się do wielkiej radości. Monety będzie można wrzucać do specjalnie oznaczonego napisem „Góra Grosza” pudełka, znajdującego się na świetlicy oraz w bibliotece. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w listopadzie oraz grudniu będą również odwiedzać klasy i zachęcać do aktywnego przyłączenia się do zbiórki.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Opis zdjęcia:

Zdjęcie przedstawia plakat, na którym jest napis XIII edycja "Góra Grosza". Na fioletowym tle  jest przedstawione żółte serce, na którym widnieją złote monety.