• Odwiedziło nas: 1203516

Wieczornica Niepodległościowa

Z okazji 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę po raz dwunasty odbyła się w naszej szkole  Wieczornica Niepodległościowa pod hasłem „Tobie Polsko”, w czasie której dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie złożyli hołd dla Niepodległej.

Wieczornicę Niepodległościową otworzyła pani dyrektor Anita Karczewska. Część oficjalną akademii poprowadzili po raz pierwszy Kamila, uczennica kl. 8c, i Rafał, uczeń kl. 7b. Odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego” oraz „Hymn Skawiny”. Następnie uczniowie wraz z dyrektor Anitą Karczewską i wicedyrektor Bożeną Wrzoszczyk złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pamiątkową tablicą poświęconą Stanisławowi Klimasowi. W podniosłym Apelu Poległych wzięli udział harcerze.

Uczniowie przygotowali program artystyczny, przybliżający wydarzenia mające miejsce na ziemiach polskich ponad sto lat temu w tym tak ciężkim dla Polski czasie. Dzieci pod kierunkiem p. Renaty Gubały, p. Anny Stekli i p. Pawła Żmudy zainscenizowały spektakl, który przywołał atmosferę sprzed wieku. Dopełnieniem programu artystycznego była piękna dekoracja przygotowana przez p. Annę Popowicz.

Młodzi artyści zaprezentowali krótkie odsłony historyczne, opisujące wydarzenia od czasów rozbiorów do zakończenia II wojny światowej. Kolejne inscenizacje były przeplatane piosenkami patriotycznymi, ściśle związanymi z ówczesnymi wydarzeniami. Chór zaśpiewał „Taki kraj”, „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Hej, hej ułani”, „Piechota” czy ulubioną pieśń Marszałka Józefa Piłsudskiego „My, pierwsza Brygada” oraz „Pałacyk Michla”.

Uroczysta akademia odbyła się najpierw dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Następnie w Wieczornicy uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, a na końcu uczniowie klas siódmych i ósmych.

Patriotyzm jest jedną z najważniejszych wartości w życiu społeczności Szkoły Podstawowej nr 4. Uczniowie i nauczyciele są dumni z tego, że mogli uczestniczyć w tak ważnych dla Polski wydarzeniach.

Opis zdjecia:

Fotografia przedstawia uczennicę klasy 8 ubraną w białą bluzkę oraz czarną spódnicę oraz ucznia klasy 7 ubranego w mudur harcerski. W rękach trzymają sceanriusze opatrzone godłem Polski. Za uczniami dekoracja biało- czerwona z flagami oraz Biały Orzeł w koronie.

Więcej zdjęć na stronie (5) Facebook