• Odwiedziło nas: 1203551

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w szkolnym kalendarzu Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie.To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

28 października 2021 r. czterdziestu jeden pierwszoklasistów, ubranych w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia.

Uroczystość prowadziły przewodnicząca SU Kamila Królikowska oraz uczennica kl.7a Julia Nazim, które powitały zaproszonych gości: I zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Witolda Grabca, Radnego Rady Miejskiej Antoniego Holika, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Elżbietę Gutierrez, Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej Krystynę Droździewicz, Przedstawiciela TPS Mariana Strzebońskiego, Prezesa OSP Skawina II Leszka Maja, Dyrektora naszej Szkoły Anitę Karczewską, Wicedyrektora Szkoły Bożenę Wrzoszczyk, Przewodniczącego Rady Rodziców Rafała Szczypczyka, Wiceprzewodniczącą Dorotę Ożóg, Rodziców i uczniów.W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów szkoły. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń Małgorzaty Pałki oraz Jolanty Tarnowskiej przedstawili krótki program artystyczny. Podczas uroczystości pierwszoklasiści gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze oraz zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Anitę Karczewską oraz I zastępcę Burmistrza Witolda Grabca. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Przez Dyrektora wręczone zostały legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Rodzice również pamiętali o swoich pociechach fundując im prezenty. Był to niezwykły moment dla uczniów, ich rodziców oraz obecnych gości. Rodzice nie kryli dumy i wzruszenia, była radość i łzy szczęścia.Na zakończenie uroczystości niezmiernie miłym akcentem był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców w postaci wielkiego, pięknego tortu oraz smakołyki od Rodziców uczniów. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich pierwszoklasistów. Wszystkim uczniom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.